• Kerk van de verlosser op het bloed

    Kerk van de verlosser op het bloed

  • Peterhof

    Peterhof

  • De Neva

    De Neva

  • Admiralteskaya

    Admiralteskaya

  • St. Petersburg Engel

    St. Petersburg Engel

  • Matroesjka's

    Matroesjka's

  • St. Petersburg

    St. Petersburg

  • Catharina's Paleis

    Catharina's Paleis

 

Witte nachten, koude dagen

St. Petersburg is een schitterende stad, een openlucht museum met de Hermitage en Peterhof als topattracties. Ook ondergronds is de stad het bekijken waard. Het metrosysteem heeft ongekend mooie stations, ook wel de Kathedralen van het Stalinisme genoemd. De St. Petersburgers zijn uiterst vriendelijk en behulpzaam. En door de grote universiteit zijn er veel jonge mensen in de stad die redelijk Engels spreken.

De eerste keer dat ik naar St. Petersburg ging, was het begin juni. Er bleek een fantastische sfeer in de stad te hangen. De verjaardag van St. Petersburg werd gevierd, oftewel de stichting van de stad door Czaar Peter de Grote naar voorbeeld van Amsterdam. Een evenement van formaat waarvoor alle straten waren afgesloten.

Het was prachtig weer, alle terrassen waren vol, de lunaparken eveneens, er ware vrije optredens van Russische bands. Kortom, een vrijmarkt te vergelijken met onze Koninginnedag. Die lichte sfeer is tekenend voor St. Petersburg. In het voorjaar en de zomer is het een vrolijke, bruisende stad.

Carina van 't Hoenderdal, Project Manager Incentives

 

Highlights van Rusland

Going Dutch

Going Dutch

Wist u dat aan de belangrijkste boulevard van de stad, de Nevski Prospect,  een Nederlands hervormde kerk werd gebouwd door de 'Ruslui' uit het Twentse Vriezenveen? Zij handelden met de Russen in textiel, koffie, cacao en tabak. U volgt met Thika Incentives het spoor van deze Hollanders met een wandeling en metrotocht door St. Petersburg.

Lees meer
Hermitage voor vroege vogels

Hermitage voor vroege vogels

Geen zin in drommen toeristen en een onverstaanbare gids? Een bezoek aan het grootste en beroemdste museum van Rusland mag niet ontbreken. Maar dan wel in Thika stijl: wij openen exclusief voor u de deuren van de Hermitage, nog voor de publieke opening.

Lees meer
De kerk en de kathedraal

De kerk en de kathedraal

De St. Isaac's Kathedraal heeft de op vier na grootste gouden koepel ter wereld, bedekt met meer dan honderd kilo goud. Bezoek de kerk en de kathedraal met een expert: de prachtige ui-vormige mozaïek koepels zijn de droom van iedere camera.

Lees meer
 Alle highlights van Rusland

Bezienswaardigheden van St. Petersburg

stp cor kanalen

St. Petersburg copycat Amsterdam

Stadsstichter Peter de Grote deed zijn inspiratie op in ons eigen Amsterdam. St. Petersburg is gebouwd op 42 eilanden en heeft een netwerk van kanalen en waterwegen. De draagvleugelboten en de watertaxi's cabrio-stijl zijn een goede tip voor een relaxte verkenning van St. Petersburg. Net als Amsterdam heeft ook St. Petersburg een stadsstrand: op het eiland Vasilievski. In de zomer is dit dé plek om je nieuwste Dolce & Gabana bikini te showen. In de winter worden hier wakken geslagen om de dagelijkse - naar men zegt oergezonde - ijsduik te maken.

 Hermitage

Verdwalen in de Hermitage

Stad van de verbannen dichter Poesjkin, schrijver Dostojevski en Ruslands grootste componist Tsjaikovski, symbolen van de rijke geschiedenis van St. Petersburg, Dit is dé culturele hoofdstad van Rusland. Er zijn meer dan 120 musea en 50 theaters. De Hermitage mag je niet missen; zo groot dat je er in kunt verdwalen met een indrukwekkende collectie Rembrandts. En het Russisch Museum, met een topcollectie Russische kunst en moderne werken van Koons en Warhol. Wat is er mooier dan het Zwanenmeer uitgevoerd door het Staatsballet in het Mariinsky theater? Beroemde inwoners: Raspoetin, schaker Petrov, onze eigen Koningin Anna Paulowna en de Russische president Dmitri Medvedev.

 stp cor isaacscath

Pracht, praal en paleizen

Het is goud dat er blinkt in St. Petersburg. Het ene paleis is nog verbluffender dan het andere: het Winterpaleis, het Marmeren Paleis met uitzicht over de Neva, het Zomerpaleis van Catharine de Grote. De Sint Isaak Kathedraal met de met honderd kilo goud bedekte koepel, het eiland Vasilevski met haar neoklassieke gebouwen en de Peterhof, het achterneefje van Versaille.

 Kaviaar tasting

Kaviaar knabbelen

Het zwarte goud… Russische kaviaar staat voor alles wat luxe en exclusief is. En waar die beter te proberen dan in de Caviar Bar van Hotel Angleterre in St. Petersburg? Temidden van alle glitter en glamour van de Russische hotshots, besef je je dat voormalig Leningrad sterk verwesterd is. Het bruisende middelpunt is de statige Nevski Prospect. Een avenue met grandeur en uitstraling waar je naar hartelust kunt shoppen bij alle bekende top-modehuizen en design shops. Het antwoord van St.Petersburg op de Champs Elysées.

 
   
Reizen in Rusland
 

Direct contact?

Bel onze experts

 
Bel:
NL  +31 (0)346-244078
BE  +32 (0)3-4511408
 
Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 09.00 en 17.00 uur.
 
Fax:
NL  +31 (0)346-242525
BE  +32 (0)3-2396479
 
E-mail:
NL  natgeo-reizen@thika.nl
BE  natgeo-reizen@thika.be
 
 

Post en bezoek

Adressen

 
Nederland:

Kerkplein 6
3628 AE Kockengen
(gem. Breukelen)
KvK: Utrecht 30131330
BTW: NL 95.28.131.B.01

 
België:

Pastoor Van de Wouwerstraat 2
2600 Berchem
(gem. Antwerpen)
Lic.: A 5753
BTW: BE 04.60.151.766

 
 

Nu geen tijd?

Wij bellen u

 

Vul uw gegevens hieronder in.

  •  
     
  •  
     
  • *
     
  •  
     
  • *
     
  • *
     
  • *
     
  • *
     
Verstuur
+31 (0)346-244078
Contact